Zapomenutá Kutná Hora

khNa facebooku kutnohoráků se objevoval v posledních dnech odkaz na video, které porovnává staré a nové fotografie z různých míst Kutné Hory. Muselo to dát celkem dost práce, než to dotyčný s nickem vrbka2692 vytvořil(a).

Video mapuje období od roku 1955 do roku 1968. Myslím, že starší fotografie by mohly přinést ještě mnohem zajímavější pohledy na naše město.

Nyní samotné, již zmiňované, video:

 

MojeKH.cz

Starší pohlednice můžete shlédnout i na mých stránkách MojeKH.cz. Nejstarší kousky mám kolem roku 1890.

Zmizelá Kutná Hora

Dalším zajímavým projektem je web PhDr. Aleše Pospíšila – Zmizelá Kutná Hora.

 

Zmizelá Kutná Hora jsou stránky které, jak sám píše Aleš Pospíšil:

Soustřeďují historické obrazové prameny města Kutné Hory a bývalého cisterciáckého kláštera v Sedlci. Hlavním obsahem stránek je Digitální archiv seřazený podle objektů, domů a ulic, dále chronologicky podle data vzniku jednotlivých pramenů. Najdete zde historické fotografie, reprodukce olejů, grafik a nástěnných maleb, které dokumentují zaniklou podobu města a sedleckého kláštera od 15. do 20. století. Tento rozsáhlý a unikátní fond, čítající přes 1000 reprodukcí, byl soustředěn z více než dvaceti státních nebo soukromých sbírek a památkových objektů. Hlavním cílem je digitalizace a zpřístupnění tohoto fondu pro další studium. Archiv je pravidelně doplňován o přírůstky získané výzkumem dalších sbírek.

qrCode