Stavíme terárium pro želvu V. – první problémy

Jednotka 03aneb když si koupím trpaslíka, tak mi určitě do rána vyroste.

Včera, při zátěžovém testu osvětlení (tím myslím to, že jsem ho chtěl nechat zářivky svítit celý den, abych věděl, jestli je vše OK, nebylo), zrovna ve chvíli, kdy se kámoš Dalicros dotkl terária, odešela do věčných lovišť osvětlovací jednotka ExoTerra Light Unit Glomat 2×20W T. V tu chvíli jsem myslel, že mu obě ruce urazím u ramene, ale naštěstí za to nemohl.

Jednotka, byť odvětrávaná dvěmi 80mm ventilátory byla rozpálená tak, že se na ní nedala udržet ruka a plast na ní byl na dvou místech zdeformovaný. Prostě soudruzi v Číně udělali něco špatně. Ani nevíte, jaký jsem měl vztek.

Jednotka 01Jednotka 02Jednotka 03

Hlavně jsem také přehodnotil můj (teď už vím, že blbý) nápad, nepoužít nehořlavou podložku. Už je samozřejmě namontovaná i s novou osvětlovací jednotkou, kterou jsem přivezl od p. Kmocha, společně se želvou. Stávajcí půjde zpět k dodavateli. Nová zatím vypadá, že je lépe vymyšlená, má na sobě i žebrování pro lepší proudění vzduchu.

Nové světlo 01

Zároveň jsem také popustil níže UV zářivku (dle rad chovatele), aby UV mělo nějaký efekt a popustil níže i ohřívací žárovku, aby ohřívala místo bezprostředně pod sebou a ne celé terárko.

Nové světlo 02

qrCode