Stavíme terárium pro želvu II. – mezičas

Slunící lampa 01

Vzhledem k tomu, že musím čekat na výrobu dřevěných částí terária, tak si zatím připravím drobné součásti, které by mě stejně dříve nebo později čekaly. Dnes to bude slunící lampa a prodlužováky – psi.

Materiálu na výrobu slunící lampy moc není:
Flexo šňůra CYSY 3×1 – stačí 1m (u nás měli pouze 2m)
Objímka – keramická!
Stínítko – ne plast!
Žárovka – budu používat 40W nebo 60W
Stahovací pásky – stačí dva
3M izolační páska

Slunící lampa - material

Těchto několik dílů by měl být schopný každý chlap smontovat bez větších problémů. Jen bacha na elektřinu, abyste si nepustili fázi do objímky. A snad každý zná poučku: Vlevo fáze, vpravo nulák, kdo to nezná, ten je …. hlupák.

Ten kdo nechce vymýšlet nějaké ultra-mega-hyper uchycení stínítka, stejně jako já, udělá na kabelu pod vrchem stínítka “bakuli”, aby stínítko neviselo na objímce a nevytrhlo nám z ní dráty. To by potom stínítko mohlo želvu přiklopit a mládě i zabít.

Nyní finální dílko:

Slunící lampa 01Slunící lampa 02Slunící lampa 03Slunící lampa 04

Při testu s teploměrem vyhřála lampa místo pod sebou na cca 42 stupňů za 5 minut ze vzdálenosti cca 25 cm. Použitá objímka musí být keramická a i stínítko musí být z odolného materiálu. Obě součásti budou vystaveny velkým teplotám.

Další části výroby budou prodlužováky.

Materiálu opět moc není:
3x Flexo šňůra CYSY černá 3×1,5 – stačí 1m (u nás měli pouze 3m)
3x Trojzásuvka

Trojzásuvku – psa snad také zvládne zapojit každý, jen bacha opět na přepólování, taková fáze na zemnícím kolíku není moc příjemná věc :-D. Jak je vidět na fotografii zapojení, žlutý, zemnící vodič by měl být nejdelší, aby při případném vytržení kabelu “šel na řadu” jako poslední.

Psi 01Psi 02Psi 03

Z jakého důvodu jsou prodlužováky 3 si vysvětlíme v dalších dílech. Pro dnešek vše a už opravdu budu asi muset vydržet a počkat na dřevo :-D. Už není co připravovat.

Stavíme terárium pro želvu II. – mezičas