Hobliny Pan Malina 25l

logo1V minulém článku jsem psal o tom, jak jsem byl zklamán hoblinami Limara a sliboval, že v příštím, tedy v tomto díle bude recence hoblin Gimborn, které mám již doma připraveny.

Mezitím jsem si ale zkusil sehnat další vzorek k testování, který zatím víceméně želvaři chválili, a to hobliny Pan Malina. Po delší době jsem zavítal na jejich stránky a byl velice překvapen, že hobliny sáčkují nedaleko Kutné Hory, a to v Malešově.
Neváhal jsem tedy, zvednul telefon, domluvil se a pro 2 dvacetipětilitrové pytlíky, na otestování, zajel.

Paní, která tam pracuje (není to prodejní místo), byla velice ochotná, i když měla evidentně své práce dost. Nebyl problém mi dva pytlíčky (no jsou trošku větší) prodat.

Údaje o hoblinách:
Název: Hobliny
Výrobce: PanMalina.cz
Objem: 25l
EAN: není
Cena:
14l – cca 23 Kč
25l – cca 35 Kč
140l – cca 180 Kč

Stanovisko: Velice vhodné pro želvy

Balení
Balení

Balení Pana Maliny si na nic nehraje, není s hezkým obrázkem. Není slisováno, jen lehce zmáčknuto, ale objem balení je větší než ostatní. Hned při pohledu přes igelit je vidět, že tyto hobliny jsou něco jiného, nejsou v nich přes obal vidět štěpky ani piliny a drobný „odpad“.

Ani po rozbalení a promatu balení nejsou stopy po pilinách a štěpkách a obecně odpadu. Tyto hobliny už od pohledu vypadají kvalitně, kousky jsou „tak akorát“, můžete posoudit z fotografií níže. A co navíc, krásně voní po čerstvě nařezaném dřevu.

Polep obalu
Polep obalu

A nyní přistoupíme opět k vlastním fotografiím hoblin.

1.  Vysypání z obalu
Při vysypávání hoblin se potvrdilo to, že hobliny neobsahují prach a piliny. Z obylu se vysypaly jen hobliny a to bez prášení.

2. Test na prach
Jemné rozhrnutí a shrnutí ke straně opět potvrdilo to, že hobliny neobsahují prach, na podložce se vůbec neobjevil.

Foto přes obal
Foto přes obal
Vysypání z obalu
Vysypání z obalu
Detailní pohled
Detailní pohled
Po rozhrnutí
Po rozhrnutí

3. Velikost částic

Velikost částic
Velikost částic

Velikost částic mi přijde v pořádku, nejeví se rozlámaně

4. Vlhčení hoblin
Posledním testem bylo opět namočení hoblin. To jsem provedl v misce. Množstvím vody, kterým běžně želvám hobliny vlhčím, tedy tak, aby z nich přímo necrčela voda, ale byly dostatečně vlhké.

Na ruku se mi při promíchávání lepily pouze hobliny. Při vyklopení neměla směska tvar knedlíku, ale pouze namočených hoblin, které nebyly v jedné hroudě.

Zbytek v misce
Zbytek v misce
Zbytky na ruce
Zbytky na ruce
Vyklopení navlhčených
Vyklopení navlhčených
Rozhrnutí navlhčených
Rozhrnutí navlhčených

Tyto hobliny naplnily očekávání. Nezklamali reference, které se o nich mezi želvaři šíří. Už je testuji na želvíkách a za cca měsíc napíšu další zkušenosti. Nemohu nic jiného, než doporučit.

Jedinou nevýhodou je to, že hobliny Pan Malina jsou velice málo dostupné. Většina kontaků, které jsou na jeho webu prodávají pouze jeho seno.

Jestli tedy někdo chcete tyto hobliny používat a sehnat, tak stačí napsat, u nás je přímo vyrábí, takže můžu zakoupit a zaslat. U největšího balení dělá poštovné a balné 120 Kč (obchodní balík). U menších bude samozřejmě nižší, vše dle hmotnosti.

V příštím testu se podíváme už snad opravdu na hobliny Gimborn.

qrCode