Amálka č. 183

Amalka 001Včera jsme si od p. Kmocha (www.chovzelv.cz) přivezli nový přírůstek do rodiny (asi nám ty 3 děti nestačí :-D).

Želva je druhu Testudo hernanni boettgeri, tedy česky – Želva zelenavá. Zatím je to Amálka, až bude možno určit pohlaví, tak se případně změní na Emila :-D.

P. Kmocha mohu pouze a jedině doporučit, takový přístup jsem opravdu nečekal. Celá procedura předání želvy trvala cca 2 hodiny, během kterých nám vysvětlil, jak se o ně starat, odpověděl na všechny naše dotazy a nechal nás vybrat želvu, kterou ještě prohlédl, jestli je vše v pořádku. Pokud nemáte vybavení pro chov, lze u něj vše zakoupit.
Pro chovatele, kteří mají želvy od něj, vede poradnu, kde odpovídá na naše, někdy hloupé dotazy. To se nedá s informacemi ze zverimexu nebo z webu srovnat.

Amalka 002Po příjezdu domů jsme Amálce s Míšou nejdříve připravili bydlení a já jsem musel vyměnit vyhořelou osvětlovací jednotku a pro jistotu namontovat nehořlavou podložku. Také jsem dle rad spustil UV zářivku kousek nad želvy a stejně tak vyhřívací světlo.

K Amálce jsou samozřejmě oba nutné registrační doklady, jak registrační list želvy, tak výjimka z obchodní činnosti. Nyní jen musím želvu registrovat na krajském úřadě.

Jak to vypadá, tak amálka se aklimatizovala celkem rychle, dnes už jedla několikrát během celého dne.

Zelva 003Zelva 004Zelva 005

Vzhledem k tomu, že želva zelenavá podléhá registraci CITES, tak jsem 21.4.2009 odeslal registrační dokumenty na středočeský krajský úřad. Jsem jen zvědav, za jak dlouho se potvrzené vrátí zpět.

Zelva 006Zelva 007

qrCode