Blog Montyho

aneb co kutím

Hobliny Pan Malina – posílám

19. ledna 2010

logo1Nedávno jsem řešil problém, jak poslat po ČR pytel hoblin…
Tedy, naštěstí to tak hrozné nebylo. Ale docela mi zatrhnulo, když jsem pro známé nakoupil deset 140tilitrových pytlů s hoblinami a zjistil, že mi je PPL nevezme. Prý by se ten pytel roztrhl na pásu.

Docela jsem se divil, pevný, z tlustého igelitu svařený, pytel. Do toho pytle nejde ani prstem díra udělat (do leckteré krabice, která mi přijde to jde snadněji).

Zavolal jsem tedy na místní výkvět dopravy a přepravy, tedy Českou poštu. Kupodivu mi bylo sděleno, že mi pytel vezmou, tedy ten s hoblinami. Celý natěšený na hodinovou frontu na poště Kutná Hora 1 jsem naložil do auta zkušební pytel. Naštěstí mě něco osvítilo a vyrazil jsem na menší poštu do Sedlce (Kutná Hora 3), pytel vzali, neprotestovali a došel v pořádku.
Takže jsem tam postupně po dvou pytlích navozil zbytek (bylo mi trapné je tam zahltit :-). Všechny pytle došly, přeprava je nezničila, neprotrhla a i cena je za poslání je nakonec vcelku příjemná.

Výsledkem je, že ač je hobliny výrobce poštou nezasílá a  jsou špatně k sehnání, tak já Vám je zaslat můžu. Nejlépe je zasílat 140l pytel (velikost jako pytel s bramborami). U ostatních se nevyplatí poštovné, snad jen to naskládat do toho 140l pytle. Pro manipulaci s hoblinami to může někomu vyhovovat více.

Údaje o hoblinách:
Název:
Hobliny
Výrobce: PanMalina.cz
Objem: 25l
EAN: není
Cena:
14l – cca 23 Kč
25l – cca 35 Kč
140l – cca 180 Kč

Hmotnost 140l pytle hoblin je 6,5-7,5 kg. U ostatních balení hmotnost nevím. Zaslání 140l pytle stojí k dnešnímu dni 77 Kč. Takže pokud někdo chce hobliny pan Malina zaslat, stačí mi napsat na monty@khnet.info a dohodneme se.

qrCode

Váš email nebude zveřejněn. Povinná pole jsou označena *

*

*

code